Ahmet Pura 7. Kez Reklamverenler Derneği Başkan Seçildi

Ahmet Pura 7. Kez Reklamverenler Derneği Başkan Seçildi

Reklamverenler Derneği’nin 17. Genel Kurul Toplantısı’nda oy birliğiyle 7. kez RVD Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Ahmet Pura, yaptığı konuşmada sektörün sağlıklı büyümesi için güç birliği içinde hareketin devamını vurguladı ve “2022 yılı derneğimizin 30. Kuruluş yıldönümü. 30 yaşında olmak demek, bir sivil toplum örgütü için olgunluk, bir insan için üretkenlik çağı demek. Biz her iki çağı da derneğimiz bünyesinde yaşıyoruz ve yüzde 65’i kadın temsilcilerden oluşan yeni yönetimle birlikte, çıtayı daha da yükseklere taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasında, 2021 reklam ve medya yatırımları yıllık raporun yakın zamanda açıklanacağını hatırlatan Pura, ön tahminlere göre 20 milyar TL’yi aşan reklam sektöründe RVD’ye düşen sorumlulukların daha da artacağını ve bu sürece hazır olduklarını belirtti.

Pura, “Yeni dönem için oluşturduğumuz danışma kurulumuzun da bizleri yönlendirmede önemli rol oynayacağına inanıyorum. Diğer yandan, özellikle toplumsal değişimin ve dijital dönüşümün hızlandığı son 2 yıl içerisinde, sektördeki aynı amaca hizmet eden paydaşlarımızın katkılarıyla başardığımız işler, yarınları yakalamak adına umut vadediyor. Yeni yönetim kadromuz ile beraber hedefimiz tüm mecraların sağlıklı gelişimini sağlamakla birlikte, günlük kısır çekişmelerin yerine uzun vadeli stratejileri monte etmek olacak” diyerek toplantıya katılan tüm üyelere güven ve destekleri için teşekkürlerini sundu.