BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ

BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ
BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ
BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ
BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ
BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ
BAKLAVAYI DÜNYA MARKASI HALİNE GETİREN BİR GTD ÜYEMİZ: YÜKSEL AKTAŞ

ÖNCELİKLE YÜKSEL AKTAŞ’I BİRAZ TANIYALIM. BAKLAVA İLE YOLUNUZ NASIL KESİŞTİ ?
 
   1962 de Bayburt’ta doğdum. Aile şirketimizin tarihi, babamız Hacı Zeki Aktaş’dan miras kalan iş disiplini ve ticari etik kuralları korunarak şekilemeye başladı. Daha sonra bu temel politikadan ödün vermeden bayrağı devir alarak ekibimle birlikte başarı merdivenlerini çıkmaya başladık ve markamızı bugünkü konumuna getirdik.
    Temellerinde ahlak harcı, terbiye taşları ve ‘’önce iyi insan olma’’ kalıbı bulunan Hacı Hasan Oğulları, 1970’de küçük bir imalathanede faaliyete geçti. Zor şartlar altında baklava üretmeye başladığımız o dönemde emeği ve sabrı kendimize sermaye edindik.
   1995 yılından itibaren kabuğumuzu kırarak ve yönetim anlayışımızı o günün şartlarına göre revize ederek kurumsallaşma faaliyetimiz başlattık. Dünyayı da takip ederek büyüme ve kaliteli hizmet verme sürecine girdik. Bu Süreç  Hacı Hasan  Oğulları olarak bizi; dışarıdan usta edinmek yerine kendi çıraklarını eğiten ve ustalaştıran diğer bir ifade ile sektöre nitelikli iş gücü kazandıran akademik bir yapıya getirdi. Böylece bu iş gücünün bir çıktısı olarak klasik baklavacılığın dışına çıkıp, istenilirse 200 çeşit baklava üretebilecek ve her kesimden gelecek müşteri taleplerini karşılayarak memnuniyeti sağlayabilecek bir konuma ulaştık.
   Her zaman kaliteli hammaddeyi kaynağından almayı tercih ettik. Urfa yöresinden has tereyağ, Gaziantep yöresinden 1. Boz fıstık, sert buğdaydan yapılan Gaziantep özel unu, buğday nişastası, Konya’nın şeker pancarından yapılan şekerini ve ülkemizin yerli cevizini tercih ettik.
   Hangi ürünü ne şartlarda istediğini bilen tüketici kitlesi karşısında Hacı Hasan Oğulları; sağlık, kalite, hijyen ve çeşitliliği tek çatı altında birleştirerek müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi, ticari politikası olarak kabul etmiş ve bunu yaşatmada kararlılığını ortaya koymuş bir kurumdur.
 
PANDEMİ SÜRECİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ. BAKLAVA VE DİĞER TATLILARDA DURUM NE ŞEKİLDE DEĞİŞTİ.
 
Pandemi sürecinde tüketicilerin beslenme alışkanlığı ve hijyen konusundaki hassasiyetleri değişmiş olabilir. Bu yeni yaklaşım karşısında müşteri memnuniyeti odaklı çalışan şirketimiz, hizmet stratejisini gözden geçirerek ürünlerimizin arkasında duracak ve siz değerli müşterilerimize güven verecek  aksiyonları suratle alarak bu sıkıntılı günlerde yanınızda olmayı ve sürece bu şekilde katkı sağlamayı planlayıp uygulamaya koyduk. Bizlere daha kolay ulaşabilmeniz için mevcutda da uyguladığımız ancak pandemi sürecinde alt yapısını ve kadrosunu zenginleştirdiğimiz, e-ticaret  hizmetimizi içeren satış stratejimizi ve dijital dönüşümü uygulamaya koyduk. Ayrıca tüketicilerde pandemi şartlarından dolayı oluşan moral bozukluğunu bir nebzede olsa da azaltmak için ürün çeşitlerimizi artırarak dolaylı bir motivasyon sağlamayı ve ayrıca satış fiyatlarında da kısmi indirimler yaparak her kesimden tüketicimize ulaşmayı hedefledik. Tarafımıza ulaşan tüm müşterilerimize miktar veya tutar önemli olmadan Bursa’nın tüm cadde ve sokaklarına girip tatlı teslimatlarımızı yaptık. Diğer bir ifade ile iyi günde olduğu gibi bu sıkıntılı günlerde de siz değerli müşterilerimizin yanın da yer almayı geleneksel bir ticari yaklaşımımız olarak görüp, uyguladığımızı gururla bildirmek isterim.
 
HACI HASAN OĞULLARI BURSA’NIN MARKALAŞMIŞ LEZZETLERİNDEN. ÇALIŞMALARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
 
Bursa markası olan Hacı Hasan Oğulları, geniş şube ağının haricinde e- ticaret konusunda da Bursa’da öncülük yapmaktadır ve Bursa’dan Türkiye’ye açılma adımlarını atmış bulunmaktadır.
Ayrıca Dünya’ya ihracatımızı ürettiğimiz baklava çeşitlerini kaliteden ödün vermeden özel koşullar ve kendimize has sistemimiz olan donuk şekilde ve ayrıca taze olarak, başta Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere birçok ülkeye de ihracat yapıyoruz.
 
GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ’NİN ÇOK KIYMETLİ ÜYELERİNDENSİNİZ. GTD AİLESİNE NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
 
   Öncelikle derneğiniz, ülkemizin gastronomi bilmi ve sanatının güçlenmesi ve yaygınlaşmasına çok büyük katkılar sağlamakta ve sizler bu uğurda çok büyük emekler sarfetmektesiniz. Bu ailenin bir bireyi olmaktan dolayı hem şahsım hem şirketim adına mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Beraber çok güzel işlere ve başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Türk mutfağını dünyaya hep birlikte açacağımızı lezzetlerimizi dünya ile buluşturacağımızı düşünüyorum. İyiki varsınız.