Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’dan Kadınlar Gününe Özel Mimoza Tarifleri

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’dan Kadınlar Gününe Özel Mimoza Tarifleri

Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un Executive Chef’i Fabio Brambilla, İtalya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün sembolü haline gelen mimoza çiçeğinden esinlenerek hazırladığı ‘Mimoza Tarifleri’ni keyifli bir atölye etkinliği ile misafirlerine sundu. 

 

Yaşam gücünü temsil eden, parlak sarı rengiyle baharın habercisi mimoza çiçeği, İtalya’da 8 Mart Kadınlar Günü’nün sembolü olarak görülmektedir. Bu önemli günde erkeklerin hayatlarındaki kadınlara mimoza çiçeği vermeleri yıllardır bir gelenek olarak devam etmektedir. Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un İtalyan Executive Chef’i Fabio Brambilla’nın bu gelenekten esinlenerek hazırladığı “Mimoza Tarifleri” 6 Mart Pazar günü otelin workshoplar ve grup davetleri için benzersiz bir atmosfer sunan açık mutfağında, Mandarin Oriental Brunch misafirlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Executive Chef Fabio Brambilla, safran ile renklendirilmiş enfes mimoza risotto ve geleneksel hale gelen mimoza kek pişirme tekniklerini misafirler ile paylaşırken, günün anlamına da değindi. Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul Executive Pastry Chef’i Münir Yakut ve Pastry Sous Chef’i İlhan Durakoğlu’nun da katkılarıyla düzenlenen ve iki saat süren atölye keyifli dakikaların ardından misafirlerin hazırlanan lezzetlerin tadımları ile tamamlandı.

Nefes kesici panoramik manzarasıyla İstanbul Boğazı’nın Avrupa kıyısında yer alan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un açık mutfağında düzenlenecek atölye etkinlikleri yıl boyunca devam edecek.