Yeni Gastro Akademi Başkanı Dr. Yüksel Türemez

Yeni Gastro Akademi Başkanı Dr. Yüksel Türemez

Gastro Akademi Başkanlığı görevine geçtiğimiz günlerde Dr. Yüksel Türemez seçildi. Yüksel Türemez, 23.02.1969 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.  Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde Lisans, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Pazarlama ve Üretim Yönetimi ana bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi almıştır.1994 yılından itibaren ortağı olduğu Troja Turizm seyahat acentesini yönetmektedir. 1997-1998 yılları arasında Almanya’da bir tur operatöründe Türkiye Operasyon Müdürü olarak çalışmıştır. 2004-2010 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesinde Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Halen çeşitli vakıf üniversitelerinde Turizm ve Ekonomi konusunda dersler vermektedir. Evli ve Deniz Yüksel adında bir oğlu vardır.  İngilizce bilmektedir.

TÜRSAB Boğaziçi Bölge Temsil Kurulu Başkanıdır. TÜRSAB Eğitim, Proje ve Kalkınma Ajansları ile ilişkiler Komitesi Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nde 2013-2015 yılları arasında Disiplin Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. TÜRSAB AKADEMİ İcra Kurulu Üyesidir. TÜRSAB Kültür Turizmi ve Ev Turizmi komitelerinde üye olarak katkı sunmaktadır. III Turizm Şurası Bilim Kurulunda yer almıştır.

Sosyal Demokrasi Vakfı Ekonomi Komisyonu üyesidir. Sosyal Demokrasi Vakfı 12.Dönem Yerel Yönetimler Okulu eğitimlerine katılmış ve başarıyla tamamlamıştır.